Peyman’da Tüm Süreçlerin Takibi GS1 Standartında FSMobility ile Sağlanıyor!

Elvide Yavuz
FSSoftware Sr. Implementation Consultant

  FSMobility Peyman Kuruyemiş'in Hammadde ve Lojistik deposunda 2018 yılında kurulmuştur.  İş süreçlerine uygun uyarlanarak  GS1 standartında lotlu ürün izlenebilirlik otomasyonu kurulmuş ve ürün akışının her aşamasında Logo ERP ile entegre çalışmıştır.

  Peyman, ulusal ve uluslararası pazarlarda artan talepleri ve inovasyon çalışmalarını hayata geçirmek için Eskişehir’de büyük bir fabrika yatırımına imza attı. 2018 yılının ilk yarısında tam kapasiteyle üretime başlayan fabrika, 25.000 m2’si kapalı olmak üzere, toplam 50.000 m2’lik bir alana kuruldu. 45.000 ton üretim ve 6.000 ton depolama kapasitesine sahip fabrikada 18 silo yer almaktadır.

  FSMobility ile  birlikte tüm depoları tek noktadan yönetilip, otomasyon sayesinde insan kaynaklı hatalar en aza indirilerek, lojistik süreçlerinin verimliliği arttırılmıştır. 

GS1 STANDARDINDA KURUYEMİŞ VE KURU MEYVE İZLENEBİLİRLİĞİ

  PeymanFSMobility sayesinde hızlı ve doğru satınalma yaparak, satınalması yapılan ürünün kalite kontrollerini sonucunda uygunluk ve uygunsuzluklarının takibini yapabiliyor,  üretimde kullanıma uygun olmayan ürünün üretim alanına transferi engelleniyor, FEFO kurallarına uygun stok takibi gerçekleştirebiliyor ve ürünlerin siparişe  bağlı FEFO’ya uygun toplamaları yapılarak sevkiyat süreçlerini yönetebiliyor.   Seri veya lot bilgileri üzerinden geriye doğru ürünlerini izleyebiliyor, sahada oluşan bir   problemde tek tuşla ürünleri geri çağırabiliyor. 

  1995 yılında Eskişehir’de bulunan ve sektör deneyimleri 60 yılı aşan 3 kuruyemiş  firmasının bir araya gelmesiyle kuruldu. Kuruluşunun ilk yıllarında sektörde büyük bir  toptancı kimliğine sahipken, 2001 yılından itibaren markalarını oluşturmaya  başladı. Peyman, yıllar içerisinde bölgesel oyuncu kimliğinden, Türk kuruyemiş  sektörünün güçlü ana markalarından biri olma yolunda büyük gelişmelere imza attı.  Peyman, ulusal ve uluslararası gıda standartları düzeyinde; BRC (British Retail  Consortium), FDA, ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 ve Helal Gıda belgelerine sahip  bulunuyor.

  Ürün akışının her aşamasında Logo ile entegre çalışılmıştır. Hammadde Alım ve  Hammadde Depolama, Hammaddenin Üretime Transferi, Mamul Üretim, Mamul  Depolama, Mamul Müşteri Sevk, Müşteri ve Tedarikçi İade süreçlerinin her aşamasında  Logo ile entegre çalışan bir otomasyon kurulmuştur.Projede Zebra el terminalleri  kullanılmıştır. Wireless alt yapıda Aruba Access pointler, etiketlemede Datamax barkod  yazıcılar tercih edilmiştir.

Firma Profili

FSSoftware, 2006 yılında kurulmuş ve faaliyet alanını online mobil stok yönetimi ve ileri düzey izlenebilirlik konuları üzerine belirlemiş yazılım ve proje firmasıdır. FSSoftware onbir yıl önce kurulmuş olsa da, firmanın kurucu ortakları Otomatik Tanımlama/Veri Toplama (OT/VT) sektöründe 25 yıllık derin bir tecrübeye sahip. Tümünü Gör

Kalite Politikamız

FSSoftware’in iletişim anlayışının dayandığı ilke, “Önce anlamak, sonra anlaşılmak”tır. FSSoftware müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlamak ve bu ihtiyaçları yalnızca bugün için değil, geleceğe yönelik bir şekilde doğru olarak cevaplamak üzere, iletişim anlayışının temelini ‘dinlemek’ eylemi üzerine yapılandırmıştır. Tümünü Gör