Peyman’da Tüm Süreçlerin Takibi GS1 Standartında FSMobility ile Sağlanıyor!

Elvide Yavuz
FSSoftware Sr. Implementation Consultant

Kuruyemiş ve kuru meyve ürün portföyünü içeren geniş ürün yelpazesiyle tüketicilere ulaşan Peyman,
1995 yılında Eskişehir’de bulunan ve sektör deneyimleri 60 yılı aşan 3 kuruyemiş firmasının bir araya gelmesiyle kuruldu. Kuruluşunun ilk yıllarında sektörde büyük bir toptancı kimliğine sahipken, 2001 yılından itibaren markalarını oluşturmaya başladı. Peyman, yıllar içerisinde bölgesel oyuncu kimliğinden, Türk kuruyemiş sektörünün güçlü ana markalarından biri olma yolunda büyük gelişmelere imza attı. Peyman, ulusal ve uluslararası gıda standartları düzeyinde; BRC (British Retail Consortium), FDA, ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 ve Helal Gıda belgelerine sahip bulunuyor.

ÇÖZÜM

Projede, Hammadde ve Mamul İzlenebilirlik Otomasyonu ile lotlu GS1 standardında etiketleme yapılmıştır. Ürün akışının her aşamasında Logo ile entegre çalışılmıştır.

GS1 STANDARDINDA KURUYEMİŞ VE KURU MEYVE İZLENEBİLİRLİĞİ

Hammadde Alım ve Hammadde Depolama, Hammaddenin Üretime Transferi, Mamul Üretim, Mamul Depolama, Mamul Müşteri Sevk, Müşteri ve Tedarikçi İade süreçlerinin her aşamasında Logo ile entegre çalışan bir otomasyon kurulmuştur.

Projede Zebra el terminalleri kullanılmıştır. Wireless alt yapıda Aruba Access pointler, etiketlemede Datamax barkod yazıcılar tercih edilmiştir.

Unternehmen Profil

FSSoftware, 2006 yılında kurulmuş ve faaliyet alanını online mobil stok yönetimi ve ileri düzey izlenebilirlik konuları üzerine belirlemiş yazılım ve proje firmasıdır. FSSoftware on bir yıl önce kurulmuş olsa da, firmanın kurucu ortakları Otomatik Tanımlama/Veri Toplama (OT/VT) sektöründe 25 yıllık derin bir tecrübeye sahip. Alle Ansehen

Qualität Richtlinie

FSSoftware’in iletişim anlayışının dayandığı ilke, “Önce anlamak, sonra anlaşılmak”tır. FSSoftware müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlamak ve bu ihtiyaçları yalnızca bugün için değil, geleceğe yönelik bir şekilde doğru olarak cevaplamak üzere, iletişim anlayışının temelini ‘dinlemek’ eylemi üzerine yapılandırmıştır. Alle Ansehen