Additional Modules / Process Oriented Installation

Tube Tracking System

Tüplü LPG bayileri, dağıtıcılar tarafından kurulan takip sisteminin uygulamasından ve sistemin kurulumu için gerekli altyapıyı sağlamaktan sorumlu olacağını bildiren yasa, her tüpte kimliklendirme olmasını şart koydu.

Buna göre; FSSoftware Depo Otomasyon ve Ürün İzlenebilirlik çözümü olan FSMobility ile her tüpü ayrı karekod ile kimliklendirerek geriye dönük izlenebilirliği online sağlamakta.

FSMobility Tüp Takip Projelerinde;

  • Karekodsuz boş tüplere karekod basılır.

  • Karekodlu boş LPG tüpler dolum hattına yüklendiğinde el terminali ya da farklı teknolojiler ile okutularak boş giriş kaydı yapılır.

  • Dolan tüpün yine konveyör üzerinde çıkış esnasında karekodu okunarak dolu kaydı yapılır.

  • Dolum kaydı yapılan LPG tüpleri artık sevk edilebilir durumdadır. Sevk yükleme esnasında karekodu okutularak sisteme bildirimi yapılır.

  • Bayi adresinde teslimat esnasında karekod, el terminali ile okutularak teslim alınır.

  • Bayi, kendisine firma tarafından satışı gerçekleştirilen tüpleri müşterilerine ilk satışlarında TC kimlik no, adres vb bilgileri girerek kaydeder. Bu bilgilere göre tüpteki karekodu okutarak gerekli eşleştirmeyi yapar. Bu esnada operasyon tarihi de kaydedilmiş olur.

  • Kullanılan LPG tüp karekod takip uygulaması ile elde edilen bu veriler online EPDK merkez sistemi ile paylaşılır.

Company Profile

FSSoftware is a software and project company founded in 2006, which focuses on online mobile stock management and advanced traceability. Although FSSoftware was founded eleven years ago, its founding partners have 25 years of deep experience in the Automatic Identification / Data Capture (AI / DC) industry. View All

Quality Policy

FSSoftware’in iletişim anlayışının dayandığı ilke, “Önce anlamak, sonra anlaşılmak”tır. FSSoftware müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlamak ve bu ihtiyaçları yalnızca bugün için değil, geleceğe yönelik bir şekilde doğru olarak cevaplamak üzere, iletişim anlayışının temelini ‘dinlemek’ eylemi üzerine yapılandırmıştır. View All