Ekur Et Entegre Tesisin’de Çiftlikten Sofraya Kadar İzlenebilirliği RFID ile FSMobility Sağlıyor!

Dursun Tosunoğlu
FSSoftware Proje ve Satış Müdürü

EKUR ET, Türkiye’deki hızlı servis restoran sektörünün pazar lideri TFI (TAB GIDA YATIRIMLARI) şirketi bünyesinde yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanında 2000’e yakın fast-food restoranıyla hizmet veren TFI; büyüyen iş kapasitesi, gelişen teknoloji ve ihtiyaçları doğrultusunda kendi mamüllerini üretebileceği, kaynağı belli, kaliteli, güvenilir ve sağlıklı besinler sağlayabileceği üretim tesislerini kurmuştur.

ÇÖZÜM

Proje; canlı hayvan kabulünden, karkas ve çeyrek kabule, çeyreklemeye ve parçalamaya, et ve şarküteri ürünlerinin üretimden sevkiyata kadar olan süreçlerin barkodlu olarak online takip edilmesidir. Proje Logo Tiger Enterprise ile online entegre çalışmaktadır.

Logo ile irsaliye entegrasyonu, depolar arası transfer fişleri, sarf fişleri ve üretimden giriş fişleri entegrasyonu yapılmıştır.

Geriye dönük izlenebilirlik kriterlerinde; hayvanın kombina kimliği EAN-13 standardında kullanılmıştır ve ürünün günlük üretim bilgisi parti no üzerinden takip edilmektedir.

Canlı hayvan, karkas ve çeyrek ürünlerin ağırlık bilgileri bizerba teraziden alınmaktadır. Kemiksiz, yarı mamul ürünlerinin ve yardımcı malzemelerin ağırlık bilgileri ise Baykon teraziden alınmaktadır. Tartım bilgilerinin FSMobility’ye otomatik düşmesi için Bizerba ve Baykon terazisi ile entegrasyon yapılmıştır. Bunun sonucunda her okutma sonrasında tartım bilgileri FSMobility’e güncel gelmektedir.

Şarküteri, taze ve donuk et üretiminde basılan EAN-13 standardında ağırlıklı ürün etiketi FSMobility üzerinden okutularak kontrollü çıkışı sağlanmaktadır.

  • Projede el terminalinde Casio IT-G500 kullanılmıştır.
  • El Terminali kullanılmayan alanlarda ise Hanasis Endüstriyel BilgisayQarlar kullanılmıştır.
  • Etiket basımında Datamax O-Neil ve Bixolon SP240 barkod yazıcılar kullanılmaktadır.
  • Etiket okutmalarında Datalogic QM2131 kullanılmaktadır. Wireless alt yapıda Zebra Access Pointler kullanılmıştır.Access Pointler kullanılmıştır.
Company Profile

FSSoftware is a software and project company founded in 2006, which focuses on online mobile stock management and advanced traceability. Although FSSoftware was founded eleven years ago, its founding partners have 25 years of deep experience in the Automatic Identification / Data Capture (AI / DC) industry. View All

Quality Policy

FSSoftware’in iletişim anlayışının dayandığı ilke, “Önce anlamak, sonra anlaşılmak”tır. FSSoftware müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlamak ve bu ihtiyaçları yalnızca bugün için değil, geleceğe yönelik bir şekilde doğru olarak cevaplamak üzere, iletişim anlayışının temelini ‘dinlemek’ eylemi üzerine yapılandırmıştır. View All