LUKOIL, one of the Largest Private Petroleum Companies of the World, tracks Mineral Oil Products with FSMobility!

Özgür Koç
FSSoftware Sales & Project Manager

Lukoil Madeni Yağlar yüksek teknolojiye sahip otomotiv ve endüstriyel yağlardan oluşan geniş ürün yelpazesi MAN, Porsche, Cummins, Renault, Mercedes, Volkswagen, BMW, Danieli, Voith, ABB v.b dünyanın önde gelen otomotiv ve ekipman üreticileri tarafından onaylanmıştır.

LUKOIL Grubu'nun madeni yağ alanında faaliyet gösteren LUKOIL Lubricants Middle East,2008 yılında İstanbul'da kurulmuş olup Türkiye ve yakın çevre ülkelerine madeni yağ üretimi ve dağıtımına odaklanmıştır. İzmir Aliağa'da yüksek kapasiteli madeni yağ fabrikası faaliyettedir.

LUKOIL izlenebilirlik Projesi kapsamında, Madeni Yağ depo ve stok takiplerinin yürütülmesi için FSSoftware ile 2018 yılında yol arkadaşlığına başlamıştır.

Lukoil Madeni Yağlar bitmiş ürünlerin depo takibini ve sevk süreçlerinin izlenebilirliğini FSMobility ile Sağlıyor!

Ürünlerin, Raf Takibi, FIFO kuralına göre Sevk edilmesi, Müşteri Siparişi kontrolü ile Sevk Yüklemelerinin yapılması FSMobility ile sağlanmaktadır.

 

 ÇÖZÜM

Üretimi tamamlanmış madeni yağ ürünlerinin takibiyle başlayan ve doğru müşteriye doğru teslimat yüklemelerinin yapılması ile son bulan bir Proje kapsamı tasarlanmıştır. Projede bitmiş ürünler, lot bazında seri ile takip yapılmaktadır. Mamul Üretim Takibi, Mamul Depo Takibi ve Teslimat süreçlerinin her aşamasında SAP ile entegre çalışan bir otomasyon kurulmuştur.

Projede el terminalinde Zebra MC92NO uzun ve MC32NO kısa menzilli el terminalleri  kullanılmıştır. Wireless alt yapıda Extreme Access pointler,  etiketlemede Zebra barkod yazıcılar tercih edilmiştir.

 

 

Company Profile

FSSoftware is a software and project company founded in 2006, which focuses on online mobile stock management and advanced traceability. Although FSSoftware was founded eleven years ago, its founding partners have 25 years of deep experience in the Automatic Identification / Data Capture (AI / DC) industry. View All

Quality Policy

FSSoftware’in iletişim anlayışının dayandığı ilke, “Önce anlamak, sonra anlaşılmak”tır. FSSoftware müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlamak ve bu ihtiyaçları yalnızca bugün için değil, geleceğe yönelik bir şekilde doğru olarak cevaplamak üzere, iletişim anlayışının temelini ‘dinlemek’ eylemi üzerine yapılandırmıştır. View All