Ne Yediğini Bil

FSMobility Kırmızı Et Modülü ile birlikte hayvanın çiftlikte kaldığı süreçle başlayıp, satış ve tüketicinin sofrasına gelinceye kadar en üst düzeyde izlebilirlik sağlar. FSMobility Kırmızı Et İzlenebilirliğinde EAN ve RFID etiketleri ile birlikte dünya standartlarında ve üst düzeyde izlenebilirlik sağlamaktadır.

Gıda Güvenliği

FSMobility Kırmızı Et Kalite Süreç Mödülü hayvancılıkla ilgili hastalıkların izlenmesi, gıda kaynaklı hastalıkların belirlenerek halk sağlığının korunması tüm bu süreçlerde sizlere en doğru kalite süreç modülünü sunar.

Geriye Doğru İzlenebilirlik

Geriye doğru izlenebilirlik sayesinde güvenilir olmayan ürünlerin tüketimi engellenebilir, sorunun kaynağı belirlenebilir ve geri toplama işlemi için dağıtım kanalları çabuk biçimde saptanabilir. Ürünlerin insan sağlığı için tehlike oluşturması halinde özel tarama alar için etkili bir araç oluşturur.

Sakatat Takibi Kulak Küpe ile Kimliklendirme

Kulak Küpe ile birlikte çözümümüz ürünlere bir kimlik verir. Her bir hayvan karıştırılmadan veteriner kontrolüne ve sıcak tartıma girer. Kesilen hayvanın kellesi, derisi, sakatatı ayrıca etiketlenir.

img
img

Veteriner Kalite Kontrol Takibi

Veteriner kontrolünde şüpheli bulunan hayvanın bütün parçaları karantinaya alınması sağlanır. Sayesinde kesilen hayvanı sakatatları ile birlikte veteriner inceler. Sağlıklı bir hayvan ise üretimde kullanılmasına izin verir. Bunu yaparken hayvanın kategorisini belirler.

Kesimhane Tartım & Çeyrekleme & Üretime Çıkış

Sıcak tartım, yarım karkaslar birlikte tartılarak yarım karkas etiketleri basılır. Soğuk Tartım ise kesimden 1-2 gün sonra yarım karkaslar tekrar tartılır. Su fire kayıpları otomatik hesaplanır. Bu işlem sırasında hangi kulak küpe numarasından geldiği, hangi hayvana ait çeyrek karkas olduğu etiketler üzerine otomatik işlenir.Karkas etiketleri barkodlu el terminalleri ile okutularak hangi kasap grubuna verildiği kayıt altına alınır.

img
img

Değerli Et Üretim & Şarküteri Üretim

Değerli etler iş emri bazında ve hayvan bazında etiketlenir. Bonfile, Beşli Set vs gibi değerli etlerin üzerindeki etiket hangi hayvanın eti olduğunu söyler. Şarküteri Üretim ise Köfte, Sucuk, Salam, Pastırma, Döner gibi ürünlerin üretim süreçleri detaylı takip edilir. Ürün üretiminde hangi hayvanların etlerinin kullanıldığı iş emri bazında kayıt altına alınır. Ürünlerin parti (lot) barkodlarına bu bilgi yer alır.

Kasap Et Raporu Performans Ölçümü

Hangi kasap grubu ne kadar et parçalamış, performansı nedir bu rapor ile ölçülür. Bunu doğru verebilmek için parçalanan tüm değerli etler, endüstriyel etler, kırıntılar ve kemikler iş emri sonunda tartılır.

img
img

Mamul Satış

Gelen siparişler el terminalleri ile barkod okutularak toplanır. Onay sonrası irsaliyeleri otomatik basılır.

Kırmızı Et Takibi Referansları Tümü

...
Ekur Et Entegre Tesisi

Canlı hayvan kabulünden, karkas ve çeyrek kabule, üretimden sevkiyata kadar olan süreçlerini FSMobility olarak takip ediyor.

...
Bonfilet

Karkas ve Yardımcı Malzemeler Mal Kabul süreçleri, Karkas Parçalama süreçleri, üretim iç süreçleri FSMobility tarafından barkodlu takip ediliyor.

...
Köfteci Yusuf

Fabrikadan şubelere gelen ürünün tazeliğini, soğuk hava depolarından reyona çıkışı FSMobility ile takip ediliyor.