Verimli Envanter ve Depo Yönetimi

Depo etiketleri, müşterilere yanlış öğelerin gönderilmesi ve dikkatle ele alınması gereken öğelerin yanlış kullanılması gibi hataları ortadan kaldırır. Ürünün son kullanma tarihleri ve güvenlik veya dikkat notları gibi depo tesisinde verimliliği artırmak için çeşitli veriler içerebilirler.

Minimum Yer Karışıklığı

Etiketli depo rafları, çalışanların yanlış ürünü bulma gibi işle ilgili hatalardan kaçınmasını kolaylaştırır. Doğru etiketleme sayesinde ürünler yanlış bölümlerde yeniden stoklanması engellenir ve tedarik zinciri süreci hızlanır.

Daha Düşük Hata Riski

Depoda düzgün bir şekilde etiketlenmiş raflara sahip olmak, manuel envanter takibi ve kaydı sırasında sıklıkla meydana gelen hataları neredeyse ortadan kaldırır. Bu etiketler ayrıca, sevkıyat ve yeniden stoklama projeleri hazırlamak için doğru ürünleri ve rafları daha kolay bulabildikleri için çalışanların verimliliğini ve üretkenliğini artırır.

RFID Etiketleme

RFID etiket kullanmak ileri seviyede izlenebilirlik imkânı verecektir.Ürün ile ilgili bir çok bilgi chip içerisinde saklanabilmektedir.

img
img

Karekod Etiketleme

İlaç Takip Sisteminde olduğu gibi küçük bir alana çok bilgi sığdırılmak istendiği zaman kullanılır. Yüksek seviyede izlenebilirlik sağlanır.

Koli Etiketi

Koli etiketinde lot bazında izlenebilirlik mümkündür. SKT ve Lot barkod içerisinde bulunmaktadır. Barkod okutulduğunda miktar 1 Koli (12 adet) olarak işlem görür.

img
img

Palet Etiketi (GS1-128)

Hem yarım palet hem tam palet için aynı format kullanılabilmektedir. Palet izlenebilirliği için çok uygundur. Barkodlar forklift üzerinden rahatça okutulabilir.

GS1 KareKod Etiketleme Referansları Tümü

...
Anadolu Etap

Meyveler bahçede paletler halinde etiketlenerek depolara gönderilmiştir. Sevkiyat süreçleri FSMobility üzerinden sağlanmıştır.

...
Peyman

Hammadde ve Mamul İzlenebilirlik Otomasyonu ile lotlu GS1 standardında etiketleme yapılmıştır.

...
Lukoil

Projede bitmiş ürünler, lot bazında seri ile takibi yapılmıştır.