Tedarikçi ve Malzeme Akış Yönetimi

Tedarik yönetimi, hammadde süreçlerinin akışları ve üretim adımları izlenebilirliği, sorumlu çalışanların yetki dağılımlarının da yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Performans Takibi

Hammadde işlemlerinin ve üretim hareketlerinin takip edilmesi performans ölçümlerinde de yol gösterici rol oynamaktadır. Üretim ve malzeme akışlarının performans ölçümleri, verimliliği doğrudan etkileyecek kararlar verilmesine olanak sağlayacaktır.

İyileştirme Devamlılığı

Geriye dönük hammadde ve tedarikçi yönetimi yapabilmek, kaliteyi arttırdığı gibi iyileştirme adımlarımızı da güçlendirmektedir.

Üretim Modülü

İş emirleri kullanılarak üretilen mamullerin doğru miktarlarda etiketlenmesi ve stok kayıtlarının oluşturulması sağlanmaktadır.

img
img

Kalite Kontrol Statü Yönetimi

Kalite Kontrol Statü yönetimi uygulaması ile mamul ve yarı mamul stok hareketlerinin doğru depo akışının yönetimi sağlanmaktadır.

Hammadde Yönetimi Modülü

Üretim planlamasına bağlı olarak oluşturulan ERP iş emirleri kontrolü ile hammaddelerin, üretim alanına doğru miktarlar ile transfer edilmesini ve tüketimlerinin yapılması sağlanmaktadır.

img
img

Hammadde Kalite Kontrol Statü Takibi

Kalite Kontrol Statü takibi ile depo içerisinde hareket eden hammaddelerin, bloke edilmesi, yeniden işlenmesi ve tedarikçi iade süreçleri yönetilebilmektedir. KPI Analizleri ile hammadde malzemelerin stokta durma süreleri hesaplanarak doğru tüketim kalemlerinin belirlenmesi sağlanmaktadır.

Stok Yönetimi

İş modellerinin uyarlanması ve doğru analiz edilmesi sonucu hatasız hammadde stok hareketleri ve tüketimleri sağlanmış olmaktadır. Doğru operasyon ve doğru miktarlar ile mamul stok yönetimi elde edilmiş ve ileriye dönüş bilgi havuzları oluşturulmuş olmaktadır.

img

Hammadde Takibi Referansları Tümü

...
Silgan

Silgan, hammadde, yarı mamul ve bitmiş ürünlerinin depo takibini, üretim, mal kabul sevk süreçlerinin izlenebilirliğini FSMobility ile sağlıyor.

...
Petrochemical

Hammaddelerin Depo Raf Yerleştirmeleri ve uygun koşullarda depo içerisinde hareket ettirilmesi FSMobility kontrolü ile sağlıyor.

...
Kristal Oil

FSMobility ile hammadde malzemelerin Tedarik, depolama ve üretime beslenme süreçleri takip ediliyor.